Adományok image
Kedves Híveink!
Amennyiben szívesen adakoznátok egyházközségeinknek, erre az alábbi lehetőségeket kínáljuk:

Berkenyei Római Katolikus Egyházközség
63800111-10005972-00000000
Berkenyei Szent Kereszt Alapítvány
1174131-20024066

Diósjenői Római Katolikus Egyházközség
63800111-10005989-00000000
Diósjenői Mindenszentek Alapítvány
63800104-10011362

Nógrádi Római Katolikus Egyházközség
63800111-10005996-00000000
Nógrádi Nagyboldogasszony Alapítvány
63800111-10006076

Természetesen ezután is kiküldjük a szokásos tájékoztató lapunkat és a sárga csekket, mert van akik csak így tudják befizetni az egyházadót.

Egyházadóról szóló tájékoztató levelünk:

Kedves Testvérünk!
Szeretettel hívjuk fel figyelmét az idei egyházi hozzájárulás (régi nevén párbér, egyházi adó) befizetésére.
Az egyházi hozzájárulás nem megszabott összeg hanem a Magyar Katolikus Püspöki Kar és a váci Püspök előírásai szerint a mindenkori tényleges évi jövedelem 1, azaz egy százaléka. (Például, ha valaki havonta 100.000 Ft jövedelemmel rendelkezik, akkor az évi hozzájárulás összege 12.000 Ft.)
Az Önök által befizetett egyházi hozzájárulás az egyik legfontosabb bevételi forrása egyházközségünknek:
  • Ebből tudjuk fedezni működésünk költségeit (közüzemi díjak, világítás, fűtés, ostya vásárlása, alkalmazottak bérezése, iroda fenttartása, stb.)
  • Ebből az összegből tudjuk fedezni a kisebb-nagyobb beruházások költségeit, illetve a váratlan anyagi károk, meghibásodások is ebből a pénzből hozhatók helyre.
  • Kiemelkedően fontos a jelenlegi helyzetben, hogy egyáltalán képesek legyünk fenntartani magunkat. Ahogyan a háztartásokban, úgy egyházközségünkben, plébániánkon is sokszorosára emelkedtek a közüzemi szolgáltatások díjai.
  • A közösségi média felületein (Facebook, YouTube, honlap) jelen vagyunk Börzsönyaljai Egyházközségek néven. A portálokon tájékozódhat arról, milyen eseményeket, programokat szerveztünk, milyen programok állnak előttünk.
  • Programjaink nagyrészt ingyenesek. Ez nagyban köszönhető annak, hogy Ön is támogatja működésünket. Várjuk szeretettel!
  • Létezik ma már arra is lehetőség, hogy társadalmi munkájával hozzájárul egyházközségeink fejlődéséhez, épüléséhez. Ha ezt a lehetőséget választaná, kérjük, vegye fel a kapcsolatot a helyi egyháztanács tagjaival, mert ők meg tudják mondani, milyen jellegű fizikai/szellemi segítségre van szükségünk pontosan.
A levélhez sárga postai utalványt is mellékelünk, amin befizetheti az Ön által fölajánlott összeget bármelyik postahivatalban, külön feladási díj megfizetése nélkül. Természetesen az egyházi hozzájárulás ezután is befizethető a plébános atyánál vagy a sekrestyében.

Számítunk megértésére, lelkiismeretességére és nagylelkűségére!
Amennyiben a felajánlott összeg már befizetésre került kérem, tekintsen el levelemtől.

Tisztelettel és köszönettel:

Balogh László